Технологія BIM: базові елементи що це таке, і яка їхня роль в процесі інформаційного моделювання?

Допоміжні елементи

Зазвичай це 2D об’єкти, необхідні для побудови більш складних родин. Типові представники – профілі перил, огорож, бордюрів, тел зсуву і т.п. Всі вони можуть існувати у вигляді окремих файлів і накопичуватися в бібліотеках.

Формотворчі елементи

Це теж допоміжні сімейства, але через особливі ​​ролі в побудові як форми самої будівлі, так і його окремих складних елементів, їх варто виділити окремо в нашому списку.

Формотворчі елементи можуть бути як контекстуальні (створювані і такі, що існують усередині проекту), так і концептуальні, представлені окремими файлами. Якщо перші можна передавати з проекту в проект, то другі можна накопичувати в бібліотеках як окремі «одиниці зберігання», а потім вставляти в основний файл. Типові приклади: півсфери або інші форми для створення куполів. Ці фігури є основою для розміщення вже реальних елементів будівлі (несучих каркасів, стін, покриттів, скління і т.п.), причому «навішені» на формотворчі елементи сімейства і конструкції вони можуть відслідковувати зміни форми, узгоджено змінюючи своє положення. Подібний зв’язок уможливлює продовження роботи з формою об’єкта навіть тоді, коли інші фахівці вже приступили до наповнення його конкретним змістом. При цьому деякі характеристики будівель можна визначати вже на стадії ескізного проектування по їх формотворчим елементам

Після завершення формоутворення сімейства-форми можуть вилучатися з проекту через непотрібність – «натягнуті» на них елементи не зникнуть, а продовжать своє самостійне існування. Особливість формотворчих елементів, як і 2D профілів, полягає в тому, що вони не є безпосередньо елементами будівлі, але без них у багатьох випадках створення елементів будівлі вкрай утруднено або взагалі неможливо.

Іншою їх особливістю є те, що накопичувати такі елементи в бібліотеках особливого сенсу немає: базові фігури є практично у всіх програмах, все інше – індивідуально для кожного проекту. І тим не менше можливість накопичувати або зберігати окремо формотворчі елементи теж є.

Звідки беруться бібліотечні елементи?

Відповідь проста:

  • з бібліотек;
  • з раніше виконаних проектів;
  • створюються користувачами за потребою.

Технологія BIM з’явилася порівняно недавно, але вже існує безліч сайтів виробників обладнання, проектувальників, спільнот користувачів і просто ентузіастів, де у великій кількості викладаються (зазвичай безкоштовно) бібліотечні елементи для тих чи інших програм. До того ж вельми змістовні і постійно поповнювані бібліотеки елементів поставляються разом з програмами інформаційного моделювання.БІМ что это рис№6

Мал. 6. Приклади двох джерел бібліотечних елементів: зліва – сайт BIM-компонентів для ArchiCAD, праворуч – бібліотеки для Revit відомого фахівця Олексія Борисова.

Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8