Лист Заступнику Міністра Парцхаладзе Л.Р.

logo infobud

Міжрегіональний науковий

інформаційно-аналітичний

центр “Інфобуд”


Адреса: 04215, м. Київ-15, а/с №14                                                          E-mail: Info@infobud.com.ua

тел. (044) 585-19-47 багатоканальний                                                    http://www. infobud. com. ua
25.01.2017р.       № 03/05-04
                                                                                                  Заступнику Міністра Мінрегіонбуду
                                                                                                                      Парцхаладзе Л.Р.

П Р О П О З И Ц І Ї
щодо удосконалення нормування та ціноутворення в будівництві,
реформування та розвитку будівельної галузі України
на основі світових тенденцій

Шановний, Лев Ревазович!

З усіх проблем, які сьогодні існують в будівельній галузі, маю намір звернути Вашу увагу до проблем кошторисного нормування і ціноутворення, створення сучасного нормативно- інформаційного забезпечення будівництва на основі цифрового моделювання, без яких неможливий подальший розвиток будівельної галузі України.
Існуюча кошторисно-нормативна база, відповідно до чинного національного стандарту ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 «Правила визначення вартості будівництва», не відповідає потребам визначення вартості будівництва в ринкових умовах та сучасним методикам визначення кошторисної вартості, прийнятим в країнах з розвиненою ринковою економікою.
При діючій системі ціноутворення ніяка експертиза не зможе довести де і наскільки реальні витрати і вартість відрізняються від «накручених» підрядником. І це при тому, що всі техніко-економічні показники об’єкта будівництва (без урахування експлуатаційних витрат майбутнього об’єкта, які є не менш важливими для інвестора, ніж витрати на будівництво) будуть «підраховані до останнього цвяха».
Діюча інформаційно-нормативна база ціноутворення служить тільки для так званого визначення вартості будівництва, і ніяк не забезпечує вихідними даними управління будівельним процесом, яке і сьогодні (за винятком деяких передових вітчизняних фірм) ведеться старим дідівським методом, здебільшого методом «матірних» авралів. І це при тому, що при укладенні контракту конкретні терміни закінчення будівництва для інвестора не менш важливі, ніж визначення вартості будівництва.
А такого поняття, як управління експлуатацією нерухомості в нашій країні просто
НЕ ІСНУЄ.
І тут важливо усвідомити, що все це пов’язано не стільки з економічними труднощами, скільки з відсутністю сучасних методів нормування, визначення вартості будівництва, управління будівництвом та експлуатацією житлового фонду та нерухомістю в цілому.
Наші проектні та підрядні організації не готові сьогодні запропонувати інвестору серйозні техніко-економічні розрахунки різних варіантів вартості проектування, будівництва, експлуатаціі об’єктів, які б переконали інвестора в надійності вкладення інвестицій та визначення прибутку від цих вкладень. Ми звикли залучати інвестора «відкатами», не забуваючи при цьому власний «інтерес». Серйозний інвестор на це не піде.

Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7