Технологія BIM: базові елементи що це таке, і яка їхня роль в процесі інформаційного моделювання?

Технологія BIM: базові елементи – що це таке, і яка їхня роль в процесі інформаційного моделювання?

Володимир Талапов

При впровадженні BIM досить багато розмов йдеться про наявність бібліотечних елементів для тих чи інших розділів оснащення будівель. При цьому, як правило, існує дві крайності: одним вистачає того, що є, а також вміння робити самим все самостійно, а у інших необхідність звідкись брати бібліотечні елементи викликає панічний страх і небажання переходити на BIM.

Мета цієї статті – внести ясність в голови людей, які тільки починають свій шлях в BIM, про те, що таке бібліотечні елементи і наскільки вони важливі для BIM, чи всі їх можна зібрати заздалегідь і запастися на всі випадки життя, чи легко їх створювати і змінювати, і взагалі як часто з ними доведеться мати справу.

Основні види базових елементів

Базові елементи, що використовуються в інформаційному моделюванні будівель, умовно можна розділити на шість основних класів. Оскільки практично в кожній BIM-програмі існує своя термінологія, то ми в подальшому будемо дотримуватися деяких загальних назв, що відображають суть явища, при цьому найбільш близьких до лексикону Autodesk Revit.

Отже, розглянемо основні групи базових елементів (сімейств, бібліотечних елементів і т.п.):

Системні сімейства (елементи-основи)

Типові представники: стіни, дахи, перекриття, труби, повітроводи, електричні кабелі тощо. Вони відіграють основну роль в інформаційному моделюванні, фактично створюючи «каркас» віртуального об’єкта. Системні сімейства є основою для вставки інших (вбудованих) елементів (вікон, засувок, вимикачів тощо).

Елементи-основи не «живуть» у вигляді окремих файлів, так як не мають заздалегідь визначених геометричних кордонів. Тому вони при моделюванні не завантажуються з бібліотек, а створюються безпосередньо в проекті. Однак ця обставина не заважає нам накопичувати напрацювання системних сімейств, просто у проектувальників (або моделювальників) вони зберігаються в файлах-шаблонах, з яких починається проект, або переносяться з інших проектів.БІМ что это рис№1
Мал. 1. Стіни – типовий приклад системних сімейств. Зліва направо: складова стіна, зібрана з двох сімейств, потім йдуть три багатошарових стіни, причому дві останні відносяться до одного сімейства, але мають різні параметри вставки.

Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8