Реформування Ціноутворення

Мова йде про створення єдиного інформаційного простору будівельної галузі, з його інтеграцією в загальнодержавну інформаційну систему та інформаційну систему країн Євросоюзу.

На сьогодні це питання виявилося зовсім покинутим і забутим. Давно застаріла «однорівнева» система класифікації та кодування ресурсів і видів робіт, існуюча в цінниках і прейскурантах кошторисної нормативної бази, в одиничних нормативах, зі спробою відображення в кошторисних нормативах нових технологій, матеріалів, конструкцій, машин, механізмів, інструментарію – тріщить по швах. З діючою системою кодування не можуть вже розібратися і самі творці нових нормативів. Вводячи нові ресурси, вони йдуть на усілякі хитрощі аби хоч якось вписатися в діючу систему їх класифікації та кодування. А враховуючи, що в розробці нових державних, відомчих нормативів і так званих стандартів організації беруть участь найрізноманітніші виконавці, можна собі уявити на що перетвориться в самий найближчий час діюча кошторисна нормативна база.

Не треба забувати і про те, що хочеться комусь чи ні, але нам доведеться приступити найближчим часом до розробки задекларованих десятиліття назад укрупнених нормативів, заснованих на аналізі вартості різних конструктивних елементів будівель і споруд, об’єктів-аналогів, визначати регіональні ціни на матеріали -представники, вирішувати багато інших питань інформаційного забезпечення всіх учасників інвестиційних процесів в області будівництва. І без створення єдиної інформаційної системи нам не обійтися. Або ж знову будемо звертатися за «братньою допомогою» до сусідніх держав, які вже протягом кількох років вирішують аналогічні питання.

Ще в 1993 році, з метою забезпечення умов інтеграції України в світовий економічний простір, було прийнято Постанову Кабінету Міністрів України від 04.05.93г. №326 “Про концепцію побудови національної статистики та Державну програму переходу на міжнародну систему обліку і статистики”. Відповідно до цієї Програми були розроблені і затверджені державні класифікації видів економічної діяльності КВЕД, продукції та послуг ДКПП, нерухомості (будівель та споруд) ДКБС – гармонізованих з відповідними міжнародними класифікаціями NACE, CPA і CC. Саме вони визначили рівень міжнародного інформаційного обміну – рівень інтеграції України в міжнародний інформаційний простір.

Одночасно з розробкою і введенням в дію Державного класифікатора продукції та послуг (ДК 016-97), був розроблений Український будівельний класифікатор – УБК (Український Будівельний Класифікатор). У УБК, були класифіковані всі види діяльності і всі види ресурсів, пов’язані з будівництвом:

Код УБК Найменування розділів УБК
A Менеджмент і маркетинг
B Освіта та навчання
C Робітничі професії
D Проектні роботи та інженерні вишукування
E Засоби проектування та інженерних вишукувань
F Будівельні і монтажні роботи за укрупненими видами робіт (УВР)
G Будівельні конструкції і системи
H Будівельні матеріали та вироби

Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13