Реформування Ціноутворення

РЕФОРМУВАННЯ ЦІНОУТВОРЕННЯ І СТВОРЕННЯ ЄДИНОГО ІНФОРМАЦІЙНОГО ПРОСТОРУ В БУДІВНИЦТВІ

В.С.Судак

Член-кор. Академії будівництва України

Директор Міжрегіонального наукового

інформаційно-аналітичного центру

«ІНФОБУД»

Як і на початку 2000-х тисячних, при переході на ринкові економічні відносини, Україна стоїть перед черговим реформуванням системи ціноутворення. Ціни на будівництво та будівельну продукцію, які досягли світового рівня, і глибока криза будівельної галузі увійшли в суперечність один одному. За минуле десятиліття накопичено певний, як позитивний, так і негативний досвід функціонування будівельної галузі в ринкових умовах. Але незмінним і навіть ще більш актуальним стало відоме гасло:

Володієш інформацією – володієш ситуацією

Без інформації сьогодні немислимо ні управляти державою, ні галуззю, ні окремо взятої організацією, навіть побудувати власний будинок або зробити ремонт своєї квартири.

І чим вище рівень управління, тим більш стрункою повинна бути система інформаційного забезпечення як суспільства в цілому, так і органів його управління.

Здійснюючи реформу ціноутворення 2000-тисячному році, керівництво будівельної галузі ставило перед собою великі завдання, намічали конкретні шляхи переходу галузі на ринкові рейки. (Див. Статтю А.В.Беркуту і П.І.Губеня «Реформування Ціноутворення – шлях до цівілізованого ринку» – збірник «Ціноутворення у будівництві» №3, березень 2000р.).

Щось вийшло, а щось ні.

Однорівнева система ціноутворення, в основі якої лежить ресурсний метод визначення кошторисної вартості будівництва відбувся. А ось з інформаційним забезпеченням ринкових відносин, на належному цивілізованому рівні, не вийшло. Причин цього багато, немає сенсу їх аналізувати, так як вони всім відомі.

В даний час, з метою успішної реалізації чергового етапу реформування системи ціноутворення, для адаптації нормативних і методологічних підходів до визначення вартості будівельної продукції до підходів застосовуваних в країнах Європейського Союзу, є сенс знову повернутися, на десятиліття назад, і приступити до реалізації тих цілей, які були задекларовані керівництвом будівельної галузі в той час.

Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13