Загально Українська конференція

Загальноукраїнська конференція для фахівців будівельної галузі: замовників, інвесторів, проектантів, будівельників

Головний захід для фахівців, які визначають вартість будівельних робіт в Україні.

23-27 травня 2016 р. у м. Івано-Франківську відбулася щорічна XII загальноукраїнська науково-практична конференція для фахівців будівельної і житлово-комунальної галузі, замовників, інвесторів, проектантів на тему: «Визначення вартості об’єктів будівництва, проектних, будівельно-монтажних та ремонтно-будівельних робіт із застосуванням сучасних технологій і матеріалів. Ціноутворення, управління та документообіг у будівництві – 2016».

Основне завдання конференції – обговорення нагальних проблем працівників будівельної галузі щодо питань ціноутворення в будівництві, нормування праці, методик розрахунку, калькуляцій, кошторисної документації, тощо. Учасники конференції не тільки ознайомилися з теоретичними засадами будівельного процесу, а й мали безпосередню нагоду поспілкуватися з представниками державних органів, розробниками кошторисних програмних продуктів, представниками дилерської мережі програмних комплексів, обмінятися практичним досвідом із партнерами з інших організацій, які приїхали з різних куточків України.

Розробники програмного забезпечення АВК-5, АС-4 та АС-4 ПІР, представили свої нові розробки. В холі конференції для них були обладнані робочі місця. Кожен бажаючий міг отримати індивідуальну консультацію з питань експлуатації програм, складання кошторисів, податкового законодавства, тощо. Розробники кошторисних програмних комплексів окремо приділили увагу новому, перспективному напрямку використання кошторисного програмного забезпечення, який полягає у створенні власних укрупнених кошторисних норм з реальних елементних норм конкретної будівельної організації. Такі індивідуальні укрупнені норми допомагають значно скоротити час складання кошторисів, підвищити точність кошторисних розрахунків і проводити швидке планування будівельного виробництва на основі реального кошторису.

В рамках конференції проведена ґрунтовна, фахова дискусія щодо шляхів впровадження в будівельній галузі України сучасних інформаційних технологій проектування, управління будівництвом та експлуатацією об’єктів («цифрове будівництво», БIM-технології).

Участь в роботі конференції словацьких фахівців дозволила ознайомитись з європейською практикою та правилами визначення вартості будівництва, обмінятись досвідом. Під час обговорень з’ясувалась схожість проблем і задач які стоять перед будівельниками України і Словаччини в питаннях аналізу цін на ринку будівельних матеріалів, оперативної розробки нових елементних кошторисних норм, ведення баз конструктивів та об’єктів-аналогів, впровадження технологій «цифрового будівництва». Відмінність у тому, що Словаччина давно передала цю діяльність з центрального на місцевий рівень, з державного регулювання в приватний сектор, який діє в ринкових умовах.

В черговий раз піднімалось питання сучасного стану підготовки економістів для будівельної галузі, адже обов’язкова сертифікація кошторисників висуває додаткові вимоги до підготовки фахівців у вищій школі. В 2013-му році, після обговорення на конференції, було розроблено та уведено в дію кваліфікаційні вимоги до професії «кошторисник». Але суттєвих зрушень у вищій школі не відбулось, підготовка економістів-кошторисників не проводиться, незважаючи на практичні потреби будівельної галузі.

У конференції взяли участь фахівці-будівельники з більшості областей України. Це керівники та інженерно-технічні працівники організацій різних напрямків спеціалізації і діяльності – проектанти, підрядники, замовники.

Конференція проводилась за підтримки та участі Академії будівництва України, Асоціації розробників та розповсюджувачів кошторисних програм, Івано-Франківської ОДА та Івано-Франківського міськвиконкому.

На сайтах організаторів можна отримати додаткову інформацію, ознайомитись з фото – та відеоматеріалами:


http://ssb.com.ua

http://mcbct.com.ua

Сторінки: 1 2 3 4 5 6