ОБРАХОВАНО В УКРАЇНІ
(ОСОБЛИВОСТІ НАЦІОНАЛЬНОГО ЦІНОУТВОРЕННЯ В ІНВЕСТИЦІЙНО-БУДІВЕЛЬНОМУ ПРОЦЕСІ)
Пам’ятаєте радянський анекдот? На уроці арифметики в грузинській школі:
накладні.
– Неправилно.
– Нед.
– Неправилно.
– Сем.
– Молодец, правилно, так, сем-восем.
І ось тепер не грузинська, а українська школа – ціноутворення в будівництві – взяла на озброєння і два десятиліття успішно застосовує арифметику «обрахунку», запозичену з цього анекдоту. Але тут вже не до сміху! Мова йде не про кількох гривнях туди-сюди. Останнім часом обсяг будівельної продукції становив в нашій країні понад 100 млрд грн на рік, а до 2014 року уряд планує залучити в Україну 1,1 трлн гривень інвестицій, з яких більше половини будуть пов’язані з будівництвом. Тому зовсім не байдуже, скільки і чого ми отримаємо за ці гроші, рівні двом річним бюджетам країни, справедливо чи утворюються при цьому витрати, доходи і, головне – прибуток учасників інвестиційно-будівельного процесу, тим більше що в підсумку за все це платить кінцевий споживач будівельної продукції, тобто, ми з вами.
______________
[1] Доктор економічних наук, президент Корпорації ОКО (Об’єднані Консультанти), професор Національного університету державної податкової служби України, Київського національного університету будівництва і архітектури, в 2009-2010 – радник Міністра регіонального розвитку та будівництва України, в 2010-2011 – радник Міністра економіки України.
Автор книг: «Введення в ринкову економіку будівництва», «Розвиток економічних відносин в будівництві», «Проблеми рейтингової оцінки інвестиційної привабливості: внутрішньо регіональної аспект», «Аналіз податкових надходжень: проблеми методології», «Прогнозування податкових надходжень в перехідній економіці: проблеми методології та організації »», «Фінансовий аналіз», «Фінансовий менеджмент проектів і програм»; а також наукових статей: «Політика ціноутворення в будівництві: ресурсне нормування або управління вартістю», «Нові основи ціноутворення в інвестиційно-будівельному процесі», «Макроекономічний аналіз житлової проблеми в Україні», «Проблеми фінансування і ефективності державних соціально-економічних програм», «Проблеми аналізу енергоефективності будівництва в умовах України», «Зміцнення фінансового стану комунальної галузі», «Економічний аналіз Житлового кодексу України в історичному та міжнародному аспектах», «Проблема власності на земельні ділянки в житловому будівництві», публіцистики – «Что нам стоит дом построить ? »,« Позику – до суду »і ін.
Ми є: