Поняття суті ВІМ технологій, проблеми їх розробки

Відкриті формати IFC і ​​XML, прийняті для міжнародного обміну будь-якою інформацією, в тому числі та, яка видається на стадії проектування, містять інформацію тільки про модель будівництва: про конструктиви з яких збирається 3D-модель будівлі, про конструкції і їх розміри, координатну прив’язку, матеріали і їх обсяги , і багато іншої інформації, яка вже не потрібна на стадії будівництва. Але не містить ніякої інформації, необхідної на етапі будівництва і для подальшої експлуатації об’єкта.
Сьогодні між цими файлами інформаційний вакуум, кожен з них вирішує свої цілеспрямовані функції. Вирішує по різному.
Основна і принципова відмінність форматів IFC і ​​XML від формату ІБД, полягає в тому, що їх можна безболісно доповнювати будь-якими реквізитами, необхідними для читання конкретними програмними комплексами, абсолютно ігноруючи ті реквізити, які необхідні для роботи інших програмних комплексів, для виконання ними їх функціонального призначення і на інших етапах інвестиційного процесу. При цьому, кількість і порядок проходження реквізитів абсолютно не впливає на їх читання і працездатність існуючих програм. У програмах задаються лише звернення до тих реквізитами, які на даний момент необхідні для забезпечення функціональних потреб даного програмного комплексу. До решти параметрів цих форматів програма просто не звертається.

З огляду на необхідність впровадження і розширення функціональних можливостей різних програмних комплексів на основі ВІМ-технологій, висновки робіть самі.
Більш детально це питання можна обговорювати з програмістами на професійному рівні, в рамках окремої дискусії.
І на завершення.
Ми з вами не воюємо в АТО, не ризикуємо своїм життям. Ми 20 років ризикували тільки своїм благополуччям, розробляючи і намагаючись впровадити свої розробки. Для того, щоб хоча б наші діти, у яких за цей час виросли свої діти, стали жити в цивілізованій країні, в цивілізованому суспільстві, мали гідний рівень життя.
Відзначаючи сьогодні 25-річчя нашої держави, давайте внесемо і свій посильний внесок в його розвиток.

Дякую за увагу!

Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7