Поняття суті ВІМ технологій, проблеми їх розробки

Збірка літака закінчена. Будинок побудований. Що далі відбувається з цією продукцією.
І ту, і іншу продукцію передають в експлуатацію.
І ось тут наші асоціації з літакобудуванням закінчуються …
Будівельники передали будівлю в експлуатацію і забули про неї. Інвестор повинен сам розбиратися, що з цією будівлею робити далі. Адже кінцева мета інвестора була не будівництво, в яке він вклав свої інвестиції і поніс витрати, а той прибуток, яку він отримає від реалізації свого проекту. Скільки і коли? Хто йому сказав про це?
В літакобудування все зовсім інакше … Там, при передачі літака в експлуатацію, в технічній документації все чітко прописано:
– Де, яка деталь або вузол встановлені.
-Хто її виготовив,
– Хто її поставив,
– Хто змонтував,
–Якого обслуговування і в який період часу вона вимагає,
– Які запчастини потрібні і хто їх постачає,
– За якою ціною і т.д.
Відчуваєте аналогію з експлуатацією будівлі, з тією інформацією, яка потрібна інвестору, що вклав свої інвестиції в будівельну продукцію. Адже будь-якому інвесторові, включаючи нас з вами, рахуючи свій бюджет, необхідно знати не тільки витрати, але і зіставляти їх з доходами. А ми сьогодні не даємо інвестору такої інформації.
Саме в отриманні такої інформації, в її обробці і полягає вся суть ВІМ-технологій.
Саме таку інформацію і відповідну їй документацію вимагатиме від нас іноземний інвестор, приходячи на наш ринок завтра.
А післязавтра цього ж вимагатиме і наш вітчизняний інвестор.

Чи багато у нас сьогодні проблем, пов’язаних з впровадженням ВІМ-технологій?

Більш ніж достатньо.
Про ці проблеми я сказав в тій же статті, на яку вже посилався.
А зараз, трохи про ті проблеми, які вже вдалося вирішити з використанням реалізованих у нас комплексів iBMS і «Інвестор», їх місце і функціональне призначення при впровадженні ВІМ- технологій.

Проблема перша і мабуть найважливіша.
Чинна нормативна база та кошторисна документація вирішує тільки одне питання – визначення вартості будівництва, та й то, тільки на рівні зведеного кошторисного розрахунку ми маємо можливість визначити вартість будівництва об’єкта в цілому, коли враховані витрати по всіх, якщо не помиляюся, 12 главам зведеного кошторисного розрахунку.
Інвестору ж потрібні не тільки точні терміни закінчення будівництва в цілому, але і закінчення окремих його етапів, і поетапні фінансові витрати, для своєчасного фінансування цих витрат. Передбачаю ваші заперечення. Ви скажете: але ж у нас виділяються черги будівництва, пускові комплекси, їх вартість. Так це передбачалося нашою проектно-кошторисною документацією, директивними графіками будівництва.

Але в ВІМ – технологіях передбачаються такі графіки і показники на рівні конструктивних елементів і технологічних комплексів робіт, які пов’язуються в технологічні процеси з використанням мережевих графіків будівництва. Для цього призначені спеціальні програмні комплекси управління будівництвом, і ви їх чудово знаєте. Але як подати в них вихідну інформацію, використовуючи нашу кошторисну документацію в одиничних нормативах?

Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7