Комплексні системи проектування і управління будівництвом

На даний момент часу всі програмні комплекси Архітектурної, Конструктивною, Сантехнічної та Електротехнічної частин в тій чи іншій мірі можуть обмінюватися 3-D моделлю будівлі. Тобтороботи, пов’язані з дублюванням однієї і тієї ж інформації в різних системах, в більшій чи меншій мірі мінімізовані.
Кошторисно-фінансова частина, Планування і управління будівництвом, як правило, повністю відрізані від вже наявної моделі будівлі. Таким чином, підготовка інформації для кошторисів і планувальника – це ручний і неефективний аналіз і підрахунок обсягів, ресурсів і т.д.
Аналогічна ситуація складається при переході до управління проектами – всю кошторисну інформацію необхідно перетворювати в технологічну, створюючи технологічні комплекси робіт і конструктивні елементи, щоб ця інформація стала вихідною інформацією для робіт планування і управління проектами, з використанням відповідних програмних комплексів.
Ринок ПЗ для будівництва пропонує досить широкий вибір засобів автоматизації для різних частин проекту, від різних виробників різних країн.
Всі програмні комплекси, представлені на ринку, є автономними продуктами, не пов’язаними один з одним.
В Україні, таким чином, актуальною стає розробка технології, що дозволяє об’єднати програмне забезпечення всіх частин будівельного проекту в єдину технологічну лінію, яка виключає дублювання робіт, що підвищує ефективність праці фахівців і знижує витрати на розробку і реалізацію будівельного проекту.
Технологія Information Building Management System (Інформаційна Система Управління Будівництвом) – iBMS – повинна вирішувати 2 основні завдання:
– Інтеграція на основі єдиної моделі (iBMS-BIM) програмних комплексів, що автоматизують різні розділи проекту (використовується на стадії проектування будівлі).
– Автоматизований підрахунок обсягів робіт будівельних об’єктів (на основі iBMS-BIM), з автоматизованою прив’язкою до кошторисних нормативів, експорт в кошторисні комплекси і системи управління будівництвом (використовується кошторисно-фінансовими підрозділами, інжиніринговими компаніями, учасниками тендерів на будівництво).
Вирішення цих завдань передбачає розробку:
– Модулів стикування різних програмних комплексів з єдиною інформаційною моделлю об’єкта на основі iBMS-BIM;
– Модулі управління базою даних моделі iBMS-BIM.
Інформаційна Система Управління Будівництвом (iBMS):
– Підтримує повноцінну інформаційну 3D модель (iBMS-BIM) об’єкта;
– Дозволяє імпортувати 3D модель будівлі з усіх найбільш поширених систем архітектурного проектування;
– Реалізує експорт моделі в популярні розрахункові комплекси (Ліра, Мономах);
– Дозволяє підключати будь-яке число БД будівельних нормативів;
– Дозволяє збирати обсяги як в будівельних одиницях (конструктивних елементах), так і в термінах будівельних нормативів. Фізичні обсяги, зібрані системою, можуть бути співставлені з будь-якою нормативною БД, підключеною до iBMS. Це може бути зроблено як ручним способом, так і в автоматизованому режимі;
– Реалізує механізми “навчання” системи правилам підбору кошторисних нормативів. Для реалізації автоматизованого режиму використовується розширювана база правил підбору кошторисних нормативів з алгоритмами штучного інтелекту;
– Підтримує різні формати експорту кошторисної інформації в різні кошторисні комплекси і системи управління будівництвом. Результати роботи можуть бути сформовані в нормативах того кошторисного комплексу, в якому передбачається продовжувати опрацювання даних.

Сторінки: 1 2 3