Впровадження BIM вражаючий досвід Сінгапуру

Впровадження BIM: вражаючий досвід Сінгапуру

Місто-держава Сінгапур по праву є одним з лідерів використання BIM не тільки в Південно-Східній Азії, а й у світі. Неабиякою мірою цьому сприяла та обставина, що в Сінгапурі раніше інших зрозуміли потенціал технології інформаційного моделювання будівель, навіть раніше появи самого терміна BIM. А потім була смілива, добре продумана і економічно підтримана державна політика щодо впровадження BIM.
BIM_Сингапур рис№1
Управління будівельною індустрією Сінгапуру здійснює організація BCA (Building and Construction Authority). Це фактичне «міністерство будівництва» не просто керує, але і є ініціативним генератором нових ідей та підходів в освоєнні нових технологій, в тому числі і BIM.

Перш за все, треба зазначити розроблену BCA так звану дорожню карту по BIM для Сінгапуру, хоча впровадження BIM почалося не з неї, дорожня карта швидше стала певним етапним результатом розвитку цього процесу.

Перша редакція Singapore BIM Guide офіційно використовувалася з різними доробками в 2010 – 2012 роках, а в 2013 році була замінена на нині діючий документ Singapore BIM Guide Version 2 (https://bimsg.files.wordpress.com/2012/04/singapore- bim-guide_v2.pdf).

Основні цілі нової програми – підвищення до 2020 року ефективності будівництва на 25%, а також досягнення в 2015 році 80% рівня застосування BIM в галузі. Також планується за допомогою BIMсократіть число низькокваліфікованих робітників (мігрантів) на будмайданчиках. І особлива мета – стати світовим лідером за швидкістю здійснення експертизи проектів і видачі дозволів на будівництво.

Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7