Впровадження BIM в Республіці Білорусь

Беларусь рис№4

Мал. 1. Одна з перших робіт «Белпромпроекта», виконаних в BIM.

При цьому варто виділити кілька специфічних особливостей впровадження BIM в Білорусі:

Реалізована Маїс програма впровадження BIM отримала державний пріоритет. Це означає, що організації які беруть в ній участь мають переваги в держбюджетному фінансуванні.

Маїс провело довгі і напружені переговори з Міністерством освіти, в результаті яких останнє теж включилося в цю програму, а Білоруський національний технічний університет (БНТУ) став базовим вузом з підготовки фахівців для BIM. Зокрема, навіть почалася підготовка студентів за новою спеціальністю «Сучасні інформаційні технології в будівництві». Що стосується перепідготовки фахівців, то вона ведеться за напрямками: підготовка з базових посад (основи BIM), підвищення кваліфікації за базовими посадами (основи BIM), поглиблене вивчення BIM (3 ступені).

В результаті тривалих переговорів між державою і компанією Autodesk було досягнуто унікальної угоди, за якою протягом декількох років організації з державного списку отримують програмне забезпечення з особливою знижкою. При цьому БНТУ також уклав угоду з Autodesk про створення навчального центру. У цієї угоди є як явні плюси, так і явні мінуси. Зокрема, воно зміщує ринок проектних послуг в сторону одного виробника програм, різко обмежуючи конкуренцію. Але при цьому досягається високий ступінь уніфікації BIM по всій країні.

В результаті досить тривалого аналізу для створення республіканського сховища бібліотек елементів і значущих (типових) проектів була обрана розроблена в Росії система Vitro-CAD. На даний момент вона вже функціонує для поповнення бібліотек елементів (кожен творець бібліотеки може в неї звернутися, пройти модерацію і автоматизовану перевірку на відповідність встановленим єдиним вимогам до бібліотечних елементів, після чого створені ним елементи додаються в загальні бібліотечні сховища). Зараз ця система розширюється для підтримки національного класифікатора будівельних елементів, коли автоматична перевірка буде вестися вже за іншими критеріями, взаємини з творцями – теж.

Сторінки: 1 2 3 4 5