Світові тенденції глобальних змін в будівельній галузі та ВIM в Україні

Світова практика свідчить, що застосування BIM в будівництві дозволяє знизити навантаження на бюджет з утримання об’єктів державної власності, скоротити непередбачені витрати на об’єкті, виключити помилки при підрахунку обсягів робіт і визначенні їх вартості, за рахунок прозорості всіх процесів, прибрати корупційні ризики.

Держава повинна бути зацікавлена ​​в найефективнішій, найменш енерговитратній експлуатації побудованих об’єктів, особливо об’єктів житлового, соціального сектора, комунального господарства, що дозволить максимально знизити комунальні податки для жителів України.

Зацікавленість іноземних інвесторів полягає, перш за все:

  • У забезпеченні надійності вкладених в будівництво інвестицій, а також в чіткому визначенні майбутнього прибутку, достовірно розрахованого ще на етапі перед проектних пропозицій і варіантного проектування;
  • В зрозумілій для західного інвестора і знайомій йому методології визначення кошторисної вартості будівництва;
  • У проведенні відкритих і прозорих тендерів;
  • В чіткості прийнятого на заході методу контролю всього ходу будівництва;
  • У якісному виконанні робіт, в їх чіткому поетапному фінансуванні;
  • У здачі об’єкта в встановлені контрактом терміни;
  • У достовірному визначенні рівня наступних експлуатаційних витрат.

Зацікавленість вітчизняного інвестора полягає в тому, щоб (крім перерахованих вище пунктів зацікавленості іноземних інвесторів) законодавча, нормативна, методологічна, інформаційна база, умови і методи роботи на вітчизняному будівельному ринку були максимально наближені до прийнятих на заході.

Аналогічна зацікавленість буде і у вітчизняних підрядників, які звикли, на превеликий жаль, вигравати тендери в Україні на абсолютно інших умовах, що значно підніме їх рівень конкурентоспроможності, як на вітчизняному, так і на міжнародних ринках. Це забезпечить їм умови рівноправної конкурентної боротьби із західними фірмами за перемогу на отримання контрактів в Україні та міжнародних контрактів в інших країнах.

При цьому значно підвищиться взаємодія і взаєморозуміння між інвестором, замовником, управляючою компанією і підрядниками.

Інвестори, в особі експлуатуючих організацій, отримають максимальну вигоду від того, що в результаті всіх перерахованих вище організаційних, технічних, технологічних, інформаційних перетворень, отримають від будівельників в заплановані ним терміни якісну продукцію. Для інвестора, який вклав свої інвестиції в будівництво, дуже важливо отримати у встановлені контрактом терміни закінчений об’єкт, щоб своєчасно настав етап отримання прибутку – адже це і є його кінцева мета.

Експлуатуюча організація, разом з переданим їй в експлуатацію об’єктом, отримає в електронному вигляді цифрову інформаційну модель, в якій буде чітко визначено, що, за аналогією з авіаційною промисловістю, «збірка літака закінчена», тобто будівля побудована. І ту, і іншу продукцію передають в експлуатацію.

І що далі з цією продукцією? Ось тут наші асоціації з літакобудуванням закінчуються …

Будівельники передали будівлю в експлуатацію і забули про нього.

Далі інвестор повинен сам розбиратися, що з цією будівлею робити.

Адже витрати по експлуатації будівлі, споруди, інженерних систем часто значно перевищують витрати інвестора на будівництво. І їх теж потрібно, хоча б прогнозне, враховувати при розробці проектної документації, що і вимагають зараз іноземні інвестори, замовляючи проект, з реалізацією його по ВIM технологіям.

Тільки після врахування всіх витрат, включаючи експлуатаційні витрати, інвестор зможе визначити той прибуток, який він отримає від реалізації свого проекту. Скільки і коли?

Хто йому в Україні може сказати про це?

Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15