Світові тенденції глобальних змін в будівельній галузі та ВIM в Україні

будівництвом на основі побудови мережевих графіків. А програмний продукт MS Project фірми Microsoft,що широко розповсюджується сьогодні, в ті часи ще й близько не мав ніякого відношення до будівництва, займаючись розподілом і взаємопогодженістю тільки трудових і грошових потоків, не маючи жодного уявлення про потреби і розподілі матеріальних і технічних ресурсів.

Всі ці частини автоматизованих систем проектування, визначення вартості та управління будівництвом в зарубіжних програмних комплексах існують самі по собі, інформаційно і програмно практично не пов’язані між собою. І потрібні значні витрати праці і часу, щоб передати інформацію з однієї системи в іншу, при тому, що кожна з попередніх систем не враховує потреби подальшої системи.

Тому, в рамках системи ПУСК була поставлена ​​задача – створення єдиної автоматизованої технологічної лінії обробки і передачі інформації від етапу проектування об’єкта до етапу його здачі в експлуатацію. На жаль, це завдання не було реалізовано до кінця.

Аналогічні комплекси, незважаючи на свою високу вартість, вельми затребувані за кордоном, так як їх застосування окупається в найкоротший час. У нас же тільки окремі проектно-будівельні фірми і корпорації використовували їх у своїй діяльності, та й то раніше, ще до повного провалу в будівельній галузі.

Примітка:

       Дана технологія вирішує два основні завдання:

  • інтеграції на основі єдиної моделі (САПФІР – ЛІРА-САПР – САПФІР) програмних комплексів, що автоматизують різні розділи проекту (використовується на стадії проектування будівлі);
  • інтеграції автоматизованого підрахунку обсягів робіт будівельних об’єктів (на основі BIM) в термінах конструктивних елементів, з кошторисно-фінансовими програмними комплексами і системами управління будівництвом (для використання учасниками тендерів на будівництво, кошторисно-фінансовими підрозділами інвесторів, проектних і підрядних організацій, їх підрозділами по управління проектами, інжиніринговими компаніями).

      На даний момент часу «Комплексна автоматизована система проектування і управління в будівельному комплексі», створена спільними зусиллями компаній ЛІРА САПР і МНІАЦ “IНФОБУД”, вже виросла з теоретичної розробки в працездатну автоматизовану систему, яка була сприйнята іноземними інвесторами, і була використана для комплексної автоматизації проектування та управління будівельними об’єктами в Україні, Росії, Грузії та ОАЕ.

У 2013 році колективу авторів цієї системи, зі скороченою назвою ПУСК – система Проектування і Управління Будівельним Комплексом, було присвоєно почесне звання Лауреатів премії Академії будівництва України ім. Буднікова М.С.

Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15