Світові тенденції глобальних змін в будівельній галузі та ВIM в Україні

Володимир Судак,
дійсний член Академії
будівництва України,
директор Міжрегіонального наукового
інформаційно-аналітичного центру
«Інфобуд»

Світові тенденції глобальних змін в будівельній галузі
та ВIM в Україні

У найбільш передових країнах Америки, Європи та Азії, таких як: США, Великобританія, Сінгапур, Фінляндія, Данія, Норвегія, Швеція, Канада, Австралія, в Литві, Латвії, Естонії та Польщі, а також в Російській Федерації, Республіках Білорусь та Казахстан вже йде справжня революція в області будівництва, пов’язана зі світовою технічним прогресом.

Органи законодавчої влади цих країн визначили значення технології інформаційного моделювання в будівництві – скорочено ВIМ, як відповідне державним стратегічним інтересам.

Президент Республіки Казахстан Нурсултан Назарбаєв, в черговому зверненні до народу, поставив ряд завдань щодо підвищення конкурентоспроможності та досягнення високих цільових показників, в тому числі в будівельній галузі. Першим пріоритетом Послання Президента Республіки Казахстан Н. А. Назарбаєва народу Казахстану від 31 січня 2017 року «Третя модернізація Казахстану: глобальна конкурентоспроможність» позначена як прискорена технологічна модернізація економіки, де особлива роль відведена необхідності розвитку будівельного сектора і забезпечення впровадження новітніх технологій, як в будівництво , так і в виробництво будматеріалів. Створення умов для розвитку вітчизняної будівельної галузі за рахунок трансферту сучасних технологій інформаційного моделювання будівельних об’єктів повинно позитивно позначитися на зростанні конкурентоспроможності на зовнішніх ринках організацій будівельного сектора Республіки Казахстан.

Кроки в цьому напрямку забезпечили використання BIM технологій в США майже в 70% всіх реалізованих в 2012 році проектів (огляд McGraw Hill Construction), у Великобританії в 2012 році ця цифра становила близько 15%. *

Саме тому у Великобританії вже прийнятий Закон про розробку комплексної проектно-будівельної та експлуатаційної документації тільки на основі ВІМ технології, розроблений національний стандарт, який встановлює вимоги до BIM технології, а також перелік заходів, необхідних для переходу всіх будівельних державних замовлень на зазначені технології. Росія також вже прийняла цілий ряд нормативних документів, під загальною назвою Звід нормативних документів, що регламентують застосування BIM технологій в будівельній галузі. А Казахстан в самому кінці 2017года прийняв КОНЦЕПЦІЮ впровадження технології інформаційного моделювання в промислове і цивільне будівництво Республіки Казахстан, згідно з якою повне впровадження BIM технологій в республіці має відбутися в період з 2018 по 2022 р.р.

Україна в цьому ряду країн, які взяли на озброєння всі досягнення технічного прогресу, навіть не згадується, хоча розробки автоматизованих систем в будівництві саме українських інститутів, зокрема НДІАСБ, займали провідні позиції і впроваджувалися по всій території колишнього СРСР.

Для України поняття BIM все ще залишається, в більшості випадків, на рівні відомої ще з дитинства, повісті про білу собачку з чорним вухом, причому, навіть для деяких наших керівників галузі і держави.

Впровадження технології інформаційного моделювання будівель на державному рівні – це вже перевірений світовим досвідом шлях для підняття ефективності всієї будівельної галузі.

На мою думку, Україна вже не потребує концепції, яка б обґрунтовувала необхідність впровадження BIM – така необхідність вже доведена всім світовим досвідом.

Україні, щоб надолужити згаяний час, потрібна конкретна ПРОГРАМА ДІЙ, програма, прийнята на державному рівні, програма, за прикладом Великобританії, прийнята на рівні ЗАКОНУ.

Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15