Розвиток BIM в країнах Бенілюксу

Розвиток BIM в країнах Бенілюксу

Бенілюкс – давній економічний союз трьох країн Європи (Бельгія, Нідерланди, Люксембург), що з’явився в 1944 році. З цієї пори, що б не відбувалося потім на європейському континенті, тісна координація зазначених країн в різних областях діяльності фактично продовжує здійснюватися.

Це відноситься і до впровадження BIM – опрацювання та координація інформаційного моделювання в країнах Бенілюкс здійснюється фактично в приватному порядку через загальну організацію buildingSMART Benelux (сайт www.buildingsmart.nl). Але державні структури також беруть активну участь в підтримці цієї організації, в тому числі через вимогу використання BIM (відповідність форматам IFC / IFD) для держбюджетних об’єктів.

Бельгія, Нідерланди і Люксембург добре розвинені як в області промисловості, так і в галузі будівництва, і поширюють свою діяльність далеко за межі Бенілюксу. Вони будують не тільки в різних країнах Європи, а й по всьому світу. Тому для них дуже важливо підвищувати свій проектно-будівельний потенціал, по можливості не пропускаючи вперед світових конкурентів, в першу чергу європейських.

Рис№1 Бенелюкс

Мал. 1. Центр сучасного мистецтва Луї Віттона в Парижі: тріумф BIM, новий шедевр Френка Гері і гордість бельгійських будівельників.

Впровадження BIM в Бенілюкс повністю ведеться в рамках концепції Open BIM, оскільки у її творців в цих країнах дуже сильні позиції. Наприклад, скарбник і віце-голова правління buildingSMART Benelux Роб Руф одночасно є директором з маркетингу фірми Construsoft з партнерської мережі концерну Trimble, одного з найактивніших провідників Open BIM.


Організація buildingSMART Benelux (скорочено bSB) є досить впливовим членом міжнародного альянсу, хоча нараховує в своїх рядах всього 28 членів. Участь в організації bSB дає її членам такі привілеї: щомісячні безкоштовні консультації по BIM в спеціально відведене для цього час; ознайомлювальне відвідування проектних і будівельних майданчиків працюють в BIM компаній з метою обміну досвідом; щомісячну розсилку новин; участь в спеціальних семінарах-конференціях «Industry Day», доступ в тематичні призначені для користувача групи BUG (bSB User Groups).


Додатково buildingSMART Benelux має доступ і фактично контролює два інтернет-порталу, через які веде цілеспрямовану «BIM-пропаганду» і інформує вже всі будівельні фірми, а не тільки своїх членів, про корисні нововведення і ефективних практиках інформаційного моделювання. Першим є сайт BIMregister (www.bimregister.nl), другим – «Національна BIM платформа» (www.hetnationaalbimplatform.nl). Зміст кожного з порталів – новини, статті, дослідження, рекомендації комп’ютерних програм, бібліотеки елементів, консалтинг, освіта, вакансії і т.п.
Організація buildingSMART Benelux стала фактично «серцем» впровадження BIM в країнах Бенілюкс, хоча, за визнанням її керівництва, це впровадження йде не у всіх областях діяльності однаково і має певні особливості.


Перш за все, треба зазначити, що безсумнівним лідером впровадження інформаційного моделювання в Бенілюкс є Нідерланди. Але в цій країні BIM все більше розглядається як інструмент реалізації спільної роботи над проектом.

Сторінки: 1 2