Інформаційне моделювання будівель

У результаті діяльності таких компаній, як Autodesk [2] (США), Bentley[3] (Велика Британія), Nemetchek[4] (Німеччина), Tekla[5] (Фінляндія) абревіатура BIM увійшла до лексикону фахівців з комп’ютерних технологій і отримала широке розповсюдження у менеджменті. На сьогоднішній день опублікована велика кількість робіт з ВІМ-тематики, серед яких слід особливо відзначити останню фундаментальну працю Ч. Істмена у співавторстві [5].

На пострадянському просторі проблематиці ВІМ присвячені фундаментальні публікації лише двох основних російських авторів: вченого – фахівця з інформаційних технологій будівельного проектування В.В. Талапова [6], та будівельника-практика О.І. Пакідова [7]. Професійні дискусії за їхньою участю щодо перспектив ВІМ у специфічних умовах інформаційного забезпечення будівництва ведуться на спеціальних сайтах[6] із залученням все ширшої спільноти проектувальників та будівельників. В Україні інтерес до ВІМ можна відмітити хіба що з боку Українського центру сталевого будівництва [8].

Державну підтримку інформаційне моделювання будівель отримало більш ніж у 10 країнах. Так, у США використання BIM є ініціативою General Services Administration (GSA) – федеральної адміністрації загальних служб, у зоні відповідальності якої – все будівництво та експлуатація федеральних будівель і споруд у країні. У 2003 році там була розроблена національна BIM- програма для управління і контролю 30 млн кв.м нерухомості, що перебуває під юрисдикцією GSA.

На відміну від інших країн, уряд Великої Британії суворо вимагає використання BIM. У травні 2011 року буда опублікована «Урядова стратегія будівництва» (Government Construction Strategy), в якій є істотний за обсягом і значущістю розділ «Інформаційне моделювання будівель», де чітко записано, що уряд вимагатиме повсюдного використання BIM з 2016 року. Уряд законодавчо регулює використання BIM через комітет зі стандартів BIM, який на сьогоднішній день випустив AEC [7] BIM Standard (2009), AEC BIM Standard Revit (2010) і AEC BIM Standard Bentley (2011). Комітет працює над подібними стандартами для інших програм, таких як BIM ArchiCAD і Vectorworks, а також оновленими версіями стандартів, які були випущені раніше.

Північні країни, такі як Норвегія, Данія, Швеція, Фінляндія є батьківщиною для деяких ключових технологій AEC виробників. Тривалі сніжні зими в цих країнах зробили заводське виготовлення конструкцій будівель дуже привабливою практикою, яка, в свою чергу, значно сприяла розвитку технології BIM і стимулювала ранній початок розгортання BIM в цих країнах. З 2016 робота в BIM буде обов’язковою при отриманні держбюджетних замовлень у Нідерландах, Данії, Фінляндії та Норвегії.


[2] www.autodesk.ru
[3] www.bentley.com
[4] www.nemetschek.com
[5] www.tekla.com/ru
[6] http://isicad.ru/ru/articles.
[7] АЕС – Architectures, Engineers, Constructors

Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10