Проблеми будівельної галузі України

У широкому сенсі слова методика ФІДІК – це метод виконання проекту шляхом проведення наступних заходів:
• підготовка конкурсної документації для проведення торгів на поставку товарів;
• організації та проведення тендерних торгів на товари, роботи і послуги;
• виконання робіт і надання послуг за проектом.
У вузькому сенсі слова методика ФІДІК полягає в використанні юридичних документів (контрактів) встановленого зразка, що містять правила (умови) виконання будівельних проектів.
Типова контрактна документація ФІДІК в силу своєї простоти і повноти відображення, складності взаємовідносин всіх учасників будівництва швидко знайшла широке застосування в будівельних проектах у всьому світі.
Досить сказати, що всі основні міжнародні фінансові інститути (Світовий банк, Європейська Комісія, Європейський банк реконструкції і розвитку, Азіатський банк розвитку, Ісламський банк і т.д.), а також великі державні та приватні замовники та інвестори при реалізації своїх проектів використовують дану методику і супроводжуючу її контрактну документацію.
У типових контрактах FIDIC передбачається врахування особливостей національного законодавства та специфіки кожного об’єкта будівництва. Для цього в контракті присутні дві частини: загальні умови контракту і умови для особливого застосування. Останні прописуються сторонами в залежності від особливостей конкретного будівельного проекту.
З урахуванням цієї обставини в сучасній практиці будівництва ФІДІК по праву вважається головним законодавцем в сфері організації та реалізації проектів.

3.5 Управління будівництвом.
Сучасне управління будівництвом будується на основі, отриманої в процесі проектування, інформаційної моделі будівлі – ВІМ (Building Information Model), яка передбачає комплексну обробку всієї архітектурно-конструкторської, технологічної, економічної та іншої інформації про об’єкт з усіма її взаємозв’язками і залежностями в єдиній інформаційній структурі.
Подальша робота з цією інформаційною моделлю об’єкта передбачає планування і управління всім процесом будівництва на основі мережевих моделей, з урахуванням всіх можливих ризиків, змін у проектній документації та відхилень в ході будівництва.
Весь документообіг і звітність в ході будівництва, здійснюються в електронному вигляді.

3.6 Управління нерухомістю.
Після здачі об’єкта вся необхідна для його експлуатації технічна, технологічна, економічна і звітна документація передається інвестору (в особі експлуатуючої організації) в електронному вигляді.
З використанням нормативів по експлуатації будівель і споруд відповідних типів, здійснюються поточні та капітальні ремонти, як самих будівель (споруд), так і інженерних мереж їх життєзабезпечення.
І всі ці дії здійснюються на основі інформаційної моделі будівлі.
Тим самим здійснюється як постійний моніторинг за поточним технічним станом побудованого і зданого в експлуатацію об’єкта, так і напрацьовуються відповідні банки даних об’єктів-аналогів, для їх використання при подальшому будівництві аналогічних об’єктів.
Примітка: Відповідними законодавчими актами або угодами вирішуються питання використання та обміну даними, що містяться в цих банках даних, в т.ч. з урахуванням ринкових відносин між зацікавленими суб’єктами.

Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8