Технологія BIM: базові елементи що це таке, і яка їхня роль в процесі інформаційного моделювання?

Більш складною ситуація стає тоді, коли в модель вставляються елементи, які мають тільки вищий (для конкретної ситуації – надмірний) рівень геометричної опрацювання. В цьому випадку єдиний вихід – зробити свій, спрощений елемент і використовувати його в моделі.БІМ что это рис№10Мал. 10. Юлія Курнаева. Стілець індивідуального дизайну.

Цей стілець був обраний замовником проекту для оснащення будівлі, але що була на сайті італійського виробника меблів комп’ютерна модель була зроблена для 3ds MAX, тобто характеризувалася складною геометрією з великою кількістю поверхонь і не призначалася для Revit (зліва). Безпосереднє використання цього файлу в проект невиправдано утяжеляло файл і створювало проблеми на видах планів. Тому на основі імпортованої геометрії в Revit був створений (в центрі) розумно спрощений аналог – новий бібліотечний елемент (праворуч), який і вставлявся в проект.

Замість епілогу

Часто можна почути фразу: «Технологія BIM не отримає поширення, поки не з’являться в достатній кількості бібліотеки елементів». Я б це висловлювання трохи скорегував: «Технологія BIM передбачає повсюдне використання бібліотечних елементів. Ці елементи нескладно створювати самим. Більш того, їх постійно доведеться створювати – фактично в цьому і полягає основна частина процесу інформаційного моделювання будівель ».

Умінням створювати сімейства елементів визначається і кваліфікація BIM-фахівця. «Хороший рибалка – це той, хто вміє ловити будь-яку рибу, а не тільки ту, яка плаває в акваріумі рибного магазину».БІМ что это рис№11Мал. 11. Юлія Курнаева, Ірина Броннікова. Проектування котельні. Робота через сімейства – хороша ілюстрація принципово інших можливостей інформаційного моделювання будівель в порівнянні з традиційним кресленням планів і фасадів.

На закінчення автор висловлює подяку нашим колегам з проектних організацій і співробітникам компанії «Інтеграл», котра надала свої чудові роботи для ілюстрацій до статті.

Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8