Технологія BIM: базові елементи що це таке, і яка їхня роль в процесі інформаційного моделювання?

Рівень деталізації

Цілком логічно, що рівень деталізації BIM-моделі зазвичай визначається доцільністю при вирішенні поставленого завдання. Наприклад, якщо модель житлового будинку потрібна для оцінки економічної ефективності проекту, то немає сенсу для цього опрацьовувати систему кріплення підвіконь. Начебто все зрозуміло. Але розуміння рівня опрацювання моделі у всіх може бути своє, особливо – у замовника і виконавця (навіть змінюватися в процесі взаємовідносин), що створює чималі труднощі в роботі. В результаті в 2008 році Американським Інститутом Архітектури (AIA) був вперше документально визначено LOD (Level of Development) – рівень опрацювання (деталізації) моделі. На сьогоднішній день для виконання BIM-моделей діє вдосконалений протокол AIA G202-2013, в якому для упорядкування взаємин між учасниками проектно-будівельного процесу прописані шість базових рівнів деталізації інформаційних моделей будівель LOD100, LOD200, LOD300, LOD350, LOD400 і найвищий LOD500.

На жаль, в нашій країні про LOD поки ще мало хто чув. Проте, завжди, коли мова заходить про впровадження BIM, на перший план виходять питання глибини опрацювання моделі, які в даний час вирішуються у нас просто інтуїтивно.

Часто самі комп’ютерні програми допускають можливість створювати бібліотечні елементи, що мають кілька рівнів деталізації, а потім, вже в моделі, управляти перемиканням цих рівнів в залежності від ситуації.БІМ что это рис№9Мал. 9. Олексій Савватеев. Стінна панель. У моделі одне і те ж сімейство може виглядати по різному в залежності від вимог, що пред’являються до виду (креслярського аркуша): ліворуч – панель при низькому рівні деталізації, праворуч – при високому (з’явилися закладні деталі).

Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8