Технологія BIM: базові елементи що це таке, і яка їхня роль в процесі інформаційного моделювання?

Однак при переході на BIM треба ясно розуміти, що бібліотек елементів, створених на всі випадки життя, не існує. Вони поступово напрацьовуються і поширюються, причому не тільки творцями програм, але головним чином самими користувачами. Але в значній мірі базові елементи для своєї моделі користувачеві доведеться робити самому. В цьому немає нічого складного.БІМ что это рис№7Мал. 7. Дмитро Кулаков. Припливно-витяжна установка в моделі. Вгорі – сама установка, виконана як самостійне сімейство, і таблиця її властивостей. По таблиці добре видно, що ці властивості в будь-який момент можна доповнити або змінити.

Створювати свої бібліотеки елементів вміє людині досить просто. Особливо якщо можна використовувати старі напрацювання, наприклад з AutoCAD, а також при розумінні рівня доцільності опрацювання елемента. Більш важливо, щоб BIM-програма, в якій ви працюєте, була добре пристосована для створення сімейств елементів. Уже відомо чимало випадків, коли саме незручність в створенні (редагуванні) бібліотечних елементів ставало причиною переходу проектувальників від старої, звичної програми на новішу і досконалу.БІМ что это рис№8Мал. 8. Дмитро Кулаков. Підвищувальних-насосна станція в моделі. Вгорі – сама установка і таблиця її властивостей.

На цей раз бібліотечний елемент має більш складну форму. Таку модель зробити нескладно, але в принципі проектувальнику ця детально пророблена форма і не потрібна. Для інформаційного моделювання досить якоїсь «коробки», що повторює габаритні розміри насоса, точної вказівки на ній місць підключення (на моделі виділені кольоровими лініями) і точної таблиці властивостей. Після цього можна спокійно чекати, коли цей детально пророблений елемент з’явиться в який-небудь бібліотеці, або при нагоді зробити його самим, якщо, звичайно, в цьому буде необхідність.

Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8