Технологія BIM: базові елементи що це таке, і яка їхня роль в процесі інформаційного моделювання?

Деякі користувачі вважають за краще заново створювати необхідні системні сімейства в своєму проекті, редагуючи вже наявні: по-перше, це досить легко, але змушує зайвий раз зазирнути всередину об’єкта і все перевірити, по-друге, при такому підході модель не перевантажується заздалегідь створеними заготовками «на всі випадки життя».

Пам’ятаю випадок, який мене вразив: користувач скаржився, що в шаблоні є труба діаметром 200, а йому потрібна труба діаметром 300, і він її ніде не може знайти, з чого робив категоричний висновок, що все погано. Насправді ж потрібно було просто зайти всередину сімейства «Труба 200», замінити у властивостях 200 на 300 і зберегти це під ім’ям «Труба 300».

Елементи, що вставляються в основу (залежні від основи)

Типові приклади: вікна, двері, сливи на дахах, вентилі, вимикачі, і т.п.). Такі елементи без основи (стіни, дахи, труби, електрокабеля і т.п.) існувати не можуть. Більш того, їм потрібна саме придатна для них основа (наприклад, вікно ви не вставите в вентиляційну трубу).

Але такі елементи допускають зберігання у вигляді окремих файлів. Наприклад, світильник може кріпитися тільки до стелі, а отвір в стіні не може існувати без самої стіни. По суті, якщо отвір нічим не обрамлений, то може здатися, що такий бібліотечний елемент нічого «матеріального» і не містить, фактично будучи «діркою від бублика». Але ця «дірка» (її геометрія з необхідними змінними параметрами, причому її вирізати потрібно не на фіксовану, а на повну глибину будь-якої стіни, в яку вставляється проріз) і є тією інформацією, яка зберігається в файлі сімейства в бібліотеці.

БІМ что это рис№2

Мал. 2. Софія Аникеева. Вентиляційний канал в цегляній стіні – типовий приклад «дірки від бублика», коли вбудовується сімейство вирізається з уже побудованої основи. Праворуч – так виглядає цей елемент в редакторі сімейств Revit.

Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8