Проблеми будівельної галузі України

1.5 Управління будівництвом.
Діюча інформаційно-нормативна база ціноутворення служить тільки для так званого визначення вартості стр-ва, і ніяк не забезпечує вихідними даними управління будівельним процесом, яке і сьогодні (за винятком деяких передових вітчизняних фірм) ведеться старим дідівським методом, методом «матірних» планерок і авралів . І це при тому, що при укладенні контракту конкретні терміни закінчення будівництва для інвестора не менш важливі, ніж визначення вартості будівництва.
1.5.1 Робочі кадри в будівництві. Якщо, кількома роками раніше, ми могли говорити про те, що наші будівельники, на відміну від інженерно-технічного персоналу, досить успішно освоїли сучасні технології, із застосуванням сучасних матеріалів, механізмів і інструментів, то, останнім часом, за тривалий період економічного спаду, наші провідні будівельні організації втратили цей важливий для себе ресурс. Кваліфіковані робітники працюють в ближньому або далекому зарубіжжі, в дрібних будівельних організаціях, в яких їх кваліфікація не використовується повною мірою.
Навчанням і підготовкою молодих фахівців ніхто не займається.
При відсутності фінансування спеціалізованих ПТУ і ліцеїв, про який рівень кваліфікації робітників можна говорити, якщо учням ніде навіть придбати виробничі навички, пройти виробничу практику.
Всі будівельні фірми хочуть отримати кваліфікованих фахівців, зі стажем роботи не менше 3-х років. Але ніхто не думає про те: де, яким чином таку практику такий фахівець може отримати. (Це питання вимагає свого вирішення в законодавчому порядку).
1.5.2 Інженерно технічні кадри, кадри управління будівельними організаціями, будівельною галуззю. До настання колапсу в економіці ці кадри, не тільки не зуміли, не встигли, але навіть не усвідомили всю актуальність і необхідність освоєння сучасних методів управління будівельним виробництвом, управління галуззю, заснованих як на інформаційних технологіях управління, так і на економічно обґрунтованих рішеннях.
«Договірні матчі» на вищому рівні повністю виключили потребу в придбанні таких знань і досвіду.
1.6 Управління експлуатацією нерухомістю. Такого поняття, як управління експлуатацією нерухомості в нашій країні просто НЕ ІСНУЄ. Щоб переконатися в цьому потрібно всього лише зайти в під’їзди наших житлових будинків, застрягти в кабіні ліфта або проїхатися по нашим дорогам. І тут важливо усвідомити, що все це пов’язано не тільки з економічними труднощами.
Ми звикли тільки ліквідовувати аварійні ситуації і латати діри на дорогах щебенем, асфальтом упереміж з водою і снігом …
І тут важливо усвідомити, що все це пов’язано не стільки з економічними труднощами, а й з відсутністю сучасних методів управління експлуатацією житловим фондом та нерухомістю в цілому.

Ось так коротко про поточний стан будівельної галузі – не дуже радісна картина.
Але давайте подивимося в найближче майбутнє.
Якщо ми дійсно хочемо щось змінити, то треба розуміти, що в найближчому майбутньому проблем, що вимагають свого вирішення, не менше.

Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8