НОВІТНІ МЕТОДИ ТА ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ

  • З 2016 р. ВІМ є обов’язковим для проектів на державне замовлення у Великобританії та інших розвинених країнах. Тобто збут продукції виробників (матеріалів, виробів, робіт) без їх присутності в інформаційних базах зі стандартним форматом опису – неможливий. ВІМ поширюється у Білорусі, Казахстані, Росії.

11

  1. Що треба робити в Україні

Поширювати 3D проектування як основу ВІМ і метод скорочення втрат при будівництві та експлуатації. 12

Директивно Урядом або добровільно через асоціації започаткувати формування баз даних матеріалів, конструкцій, обладнання (за відповідними форматами). Відкрити і накопичувати інформацію про виконані контракти всіх учасників будівництва, створювати націй основі кошторисні норми у грошовому виразі (на одиницю площі, конструктивного елементу). Стимулювати розробку індивідуальних (внутрішніх) норм і показників вартості по підприємствах.

  1. Наявні можливості
  • В Україні функціонує ряд проектних фірм, що проектують у 3D з використанням зарубіжних програмних комплексів (AUTODESK, TEKLA, NEMETSCHEK, ARCHICAD, BENTLEY). Але інтеграцію 3D проекту із побудовою календарних графіків, розподілом робіт по конструктивних елементах, виконавцях, виходом на різні кошторисні бази реалізовано лише у системі IBMS компанією «Інфобуд».

Необхідно здійснити ряд пілотних проектів, проводити семінари, навчання, розширювати зарубіжні контакти.13

Сторінки: 1 2 3 4