Впровадження BIM вражаючий досвід Сінгапуру

На додаток до основного порталу є інформаційний сайт загального доступу CORENET e-info (https://www.corenet.gov.sg/general/e-info.aspx), який є також центральним сховищем для будівельних кодексів, правил і циркулярів, що видаються різними контролюючими будівництво органами Сінгапуру.


BIM_Сингапур рис№12
Мал. 7. Вид першої сторінки сайту CORENET e-info.

У системи CORENET є цікава особливість – вона, відповідно до загальної концепції BIM в Сінгапурі, «багатоплатформенна», тобто приймає на експертизу файли в «рідних» форматах провідних програм BIM-моделювання. Для цього в вільний доступ для різних програм, популярних в Сінгапурі, викладені інструкції по створенню моделей і шаблони проектів. Такий підхід, на відміну від іншої поширеної точки зору, коли на експертизу все подається в нейтральному форматі IFC, не призводить до втрати чи руйнуванню проектних даних, пов’язаних зі зміною формату.
BIM_Сингапур рис№8
Мал. 8. Повний список шаблонів проектів для подачі на електронну експертизу на сайті CORENET e-info (стан на кінець 2015 року).

Успіхи проекту CORENET, а також стався за останні роки різке зростання можливостей комп’ютерних програм привели до появи ще одного видатного результату використання BIM- інформаційної моделі міста Сінгапуру, реалізованої за допомогою програм компанії Bentley.

На сьогоднішній день головне завдання, яке вирішується цієї 3D моделлю, – земельний кадастр. Однак потенційні можливості створеної системи набагато більше: модель є своєрідною матрицею, готової для наповнення змістом більш високого рівня. Тому просте згадування 3D не дає повної характеристики скоєного. Насправді це дуже якісна і продумана на перспективу основа для інформаційної моделі всього міста (і навіть держави).

На сьогоднішній день всі будівлі в моделі виконані з рівнем деталізації LOD 200. Але, завдяки програмі CORENET, поступове наповнення цієї матриці вмістом більш високого рівня опрацювання – лише питання часу. Та й сама матриця продовжує розвиватися і вдосконалюватися.

Спочатку все будівлі в моделі Сінгапуру виконані з мінімальним рівнем деталізації LOD 200. Але, завдяки програмі CORENET, поступове наповнення цієї матриці вмістом більш високого рівня опрацювання – лише питання часу. Та й сама матриця продовжує розвиватися і совершенствоваться.Так що вже сьогодні ясно, що Сінгапур стає першим в світі містом, в якому з’являється глибоко опрацьована інформаційна модель.

Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7