Впровадження BIM вражаючий досвід Сінгапуру

Чимало зусиль BCA витратило у співпраці з альянсом building SMART Singapore на створення бібліотек будівельних елементів і розробку методик їх застосування. А традиційно велику роль з підготовки та перепідготовки фахівців для BIM грають університети і коледжі.

В результаті треба відзначити, що на сьогоднішній день програма впровадження BIM в Сінгапурі успішно виконується. За даними BCA, в 2015 році 100% проектних організацій перейшли на технологію інформаційного моделювання будівель, а у будівельників цей показник піднявся до 70%.

У такому успіху чималу роль зіграв і спеціальний «Фонд будівельної продуктивності і здатності» (Construction Productivity and Capability Fund, CPCF), створений BCA в 2010 році. Будь-яка організація, що впроваджує у себе BIM, може в нього звернутися і отримати компенсацію в розмірі до 50% витрат на закупівлю комп’ютерів та програм, навчання персоналу та консультаційні послуги. І якщо в 2010 році розмір фонду становив 6 мільйонів доларів, то в 2015 році на цілі сприяння впровадженню BIM через CPCF було виділено з державного бюджету вже 450 мільйонів сінгапурських доларів.

І все ж головна «перлина» в сінгапурської BIM-короні – це програма CORENET. Можна навіть припустити, що саме цей проект просунув до сьогоднішнього стану впровадження BIM в Сінгапурі.

Проект CORENET з’явився в «Місті Лева» на початку 1990-х років. Його головною метою була реалізація автоматичної перевірки (експертизи) проектів. Зрозуміло, що це можна було зробити тільки в тому випадку, коли проект реалізовувався у вигляді повноцінної моделі будівлі, удовлетворявшей спеціальним вимогам. Креслення та інша документація, нехай навіть виконана «в електронному вигляді», для цих цілей вже не годилися.

Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7