Норвегія і Швеція тут BIM теж «увійшов в моду»

Основна тенденція останніх років, – застосування BIMк інфраструктурним проектам, вона також отримала в Норвегії свій розвиток. На сайті buildingSMART Norge з’явився відповідний розділ, а для користувачів за порівняно короткий термін були сформульовані спеціальні інструкції по попередньої опрацюванні інфраструктурного проекту, що отримали в 2012 році статус обов’язкових до виконання в Норвегії.

Є на сайті buildingSMART Norge і досить великий розділ, присвячений освіті.

Некомерційне партнерство buildingSMART Norge активно співпрацює з іншими норвезькими структурами, також відстоюють національні інтереси в галузі будівельної індустрії:

 1. Difi(сайт difi.no/om-difi) – агентство громадського управління та електронного уряду, займається допомогою в оновленні управління держсектором;
 2. Standard Norge(сайт standard.no/sn ) – ця організація є членом європейської організації за стандартами CENі міжнародної ISO і стежить там за дотриманням інтересів Норвегії;
 3. Lean Construction NO(сайтhttp://develop.fafo.no/ ) – організація, що просуває в Норвегії принципи бережливого будівництва.

Застосування технології інформаційного моделювання в Швеції.

Швеція разом зі своїми сусідами по Північній Європі також з початку 2000-х років впевнено йде в бік BIM. І в основі її «інформаційно-будівельної ідеології» також лежить концепція Open BIM.

Країна через національну організацію «BIM Alliance Sweden» (сайт www.bimalliance.se) членство в партнерстві buildingSMART Nordic. Іншими словами, як і в Данії, buildingSMART Sweden – це не самостійна юридична особа, а складова частина іншої організації.

Держбюджетні проекти в Швеції повинні виконуватися в технології інформаційного моделювання з використанням стандартів IFC, IFD, IDM і MVD (опис цих стандартів є на сайті www.buildingsmart-tech.org).

 • Просуванням ідей BIM в Швеції і їх «інтелектуальним забезпеченням» займається згадувана вже некомерційна організація «BIM Alliance Sweden», робота якої заснована на тих же принципах, що і у інших членів альянсу buildingSMART Nordic. Але також є деякі цікаві особливості.

На кінець 2015 року організація «BIM Alliance Sweden» налічувала 165 членів, які могли брати участь в роботі восьми тематичних груп:

 1. Використання BIM всередині організації;
 2. Управління будівельними процесами;
 3. проектування;
 4. Монтаж конструкцій і устаткування;
 5. Будівельні матеріали;
 6. Управління проектами;
 7. Навколишнє середовище та енергетика;
 8. Розвиток buildingSMART.

Для членів організації крім звичайної розсилки інформації проводяться тематичні семінари з частотою приблизно один раз на місяць.

У Швеції активно вивчається ідея використання безпілотних літальних апаратів в будівництві.

Сторінки: 1 2 3 4 5