Норвегія і Швеція тут BIM теж «увійшов в моду»

  • Головну роль у впровадженні BIM в Норвегії, вірніше, в його «інтелектуальному забезпеченні», як і в інших країнах Північної Європи, відіграє некомерційна організація buildingSMART Norge (сайт buildingsmart.no).
  • Ця організація виділяється серед інших організацій подібного типу: крім самостійного членства в альянсі buildingSMART International вона має ще й наглядова статус в об’єднанні своїх сусідів Данії, Фінляндії і Швеції buildingSMART Nordic, також активно дотримуються концепції Open BIM.

В принципі діяльність buildingSMART Norge (скорочено bSN) здійснюється так само, як і у більшості країн Північної Європи. Її завдання:

  1. розробляти і вдосконалювати національні та міжнародні відкриті стандарти для BIM;
  2. інформувати своїх членів про передові досягнення та досвід використання Open BIM;
  3. сприяти реалізації Open BIM для вирішення конкретних завдань;
  4. координувати спільні рішення щодо впровадження технології BIM на міжнародному рівні;
  5. підвищувати конкурентоспроможність національної будівельної індустрії.

Але є і деякі цікаві особливості як у впровадженні BIMв Норвегії, так і в діяльності buildingSMART Norge, на які варто звернути особливу увагу.

Перш за все, треба зазначити просування BIM в Норвегії під власним гаслом «Стійкого забудованої середовища», за логікою належать до загальносвітової концепції «Сталого розвитку», вельми популярної в Північній Європі. Така «політична основа» для BIM, на думку її авторів, забезпечує нової технології активну і постійно зростаючу підтримку з боку громадян і полегшує просування правильних рішень на всіх рівнях.

Ще одна особливість – з 2015 року в Норвегії BIM-модель стала прийматися судовими органами в якості документа при розгляді правових спорів і конфліктів.

Вся нинішня діяльність організації buildingSMART Norge ведеться по «Стратегічного плану розвитку» власної розробки, розрахованому на період 2014-2017 років.

На кінець 2015 року в некомерційній організації buildingSMART Norge налічувалося 85 членів. Передбачений Статутом bSN щорічний членський внесок коливається в діапазоні від 3 500 до 110 000 євро в залежності від статусу і обороту фірми, партнерський щорічний внесок (мінімальний) – 500 000 євро.

В результаті такого підходу до членства і завдяки додатковим цільових надходжень на виконання певних видів робіт дохідна частина бюджету організації за 2014 рік, згідно з звіту, склала досить вражаючу цифру – майже чотири з половиною мільйони євро. До речі, щорічні звіти правління, які викладаються на сайті buildingSMART Norge, вдають із себе не тільки фінансові, а й певною мірою науково-технічні документи.

Сторінки: 1 2 3 4 5