Фінляндія ще один світовий BIM лідер

Відкритість платформи передбачає, що в подальшому в неї можуть додаватися моделі через відкритий формат IFC, а також DGN, LandHML і деякі інші BIM-формати. У цьому головна відмінність створюваної Інформаційної платформи від звичайних геоінформаційних систем, зв’язок з якими – теж одна з обов’язкових вирішуваних завдань.

Створення цієї Інформаційної платформи (як місця збору і зберігання інформації про міських об’єктах з частковим наповненням самими об’єктами) має бути реалізовано в 2015-2016 роках.

Створення Інформаційної платформи – комплексна задача, природним чином розпадається на кілька автономних, але взаємопов’язаних блоків: тривимірне моделювання, технічне обслуговування, тривимірна інфраструктура, введення-виведення і зберігання інформації, перевірка концепції через пілотні проекти, можливі напрямки розвитку.
Финляндия Рис№7
Мал. 6. Деякі підпроекти і робочі підрозділи при створенні Інформаційної платформи Гельсінкі.

Інша спеціалізований напрямок впровадження BIM в Фінляндії – реконструкція наявних об’єктів, яка за важливістю і обсягами роботи вже перевершує нове будівництво. Тут найбільш знаковий пілотний проект – реконструкція Олімпійського стадіону в Гельсінкі. Вона запланована з 2016 по 2019 роки при повному (на всіх стадіях проектування і будівництва) використанні технології BIM.

Тепер трохи інформації про buildingSMART Finland. Ця некомерційна організація, покликана просувати технологію BIM в Фінляндії, як учасник міжнародного альянсу buildingSMART International і один з творців (поряд з Данією і Швецією) групи buildingSMART Nordic, з’явилася в 2008 році. На момент створення вона налічувала 14 членів (компаній), на 2014 рік – вже 110 членів. Щорічний бюджет організації становить 100 000 євро, ще близько 350 000 євро вона отримує у вигляді замовлень на виконання певних робіт (розробка вимог, рекомендацій і т.п.).

Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10