Фінляндія ще один світовий BIM лідер

Фінляндія – ще один світовий BIM-лідер

Невелика Фінляндія – також один з піонерів впровадження BIM. При цьому, як у Великобританії, США, Данії та деяких інших країнах, перехід на інформаційні технології в будівництві вирішує не тільки внутрішньодержавні завдання, а й покликаний допомогти фінським будівельним компаніям в конкурентній боротьбі на міжнародному ринку.
Финляндия Рис№1

Мета цієї боротьби – за допомогою нової технології вирватися в лідери світової будівельної індустрії, а міжнародним поширенням досвіду застосування BIM, а також національних регламентуючих документів і класифікаторів «застовпити» за собою нові ринки будівельних послуг.

У Фінляндії процес впровадження інформаційних технологій (насамперед моделювання) в будівництві почався ще в 1990-х роках. Його розвиток призвело до того, що з 2007 року урядові служби, які відповідають за будівництво, почали вимагати для своїх проектів застосування BIM.Спочатку воно розумілося відповідно стандарту IFC та дотриманні національних рекомендацій, поступово трансформувався в COBIM (Common BIM Requirements, «Загальні вимоги BIM»).

Після багаторічного використання і серйозного переосмислення 27 березня 2012 року в Фінляндії виходить і починає застосовуватися нова редакція COBIM 2012 діє і в даний час.

Цей документ, який отримав розвиток на державні гроші, виділені законодавцями, а також на приватні кошти будівельних компаній, девелоперів, розробників програмного забезпечення, виробників будматеріалів і багатьох інших, зібрані організацією buildingSMART Finland, відрізняється від попереднього видання серйозної переробкою розділів 1-9, а також появою абсолютно нових частин 10-14. Для зручності подальшого використання і орієнтації в можливих нових редакціях була введена версійність: нинішня версія «Вимог» отримала номер v1.0.

Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10