BIM в Данії засіб просування національних інтересів

Для успішної реалізації впровадження BIM в будівельній галузі і просування інтересів країни на світовому будівельному ринку в Данії приблизно з 2013 року розробляється власний стандарт CCS (Cuneco Classification System), покликаний за задумом його засновників стати новим не тільки датським, а й міжнародним класифікатором будівельних елементів.

Засновниками (з 2010 року) компанії Cuneco (сайт http://cuneco.dk/english), що розробляє стандарт-класифікатор CCS, є уряд Данії, данські підприємства будівельної індустрії і деякі європейські фонди. Загальний бюджет проекту спочатку становив 12 мільйонів євро.

Класифікатор CCS розглядається в Данії як обов’язковий елемент державної програми переходу на BIM. Він не представляє з себе бібліотеку графічних елементів для тієї чи іншої BIM-програми, але є інформаційною основою для подібних розробок.

Згідно задуму творців, використання CCS тільки на конкурсних процедурах дозволить економити до 50% часу.

Стандарт CCS розробляється на основі базових документів ISO 12006-2, ISO / IEC 81346-2, ISO 704, ISO 81346-12, ISO / PAS 16739 і CEN. Всі перераховані в ньому елементи мають як унікальну (датську) кодування, так і обов’язкові властивості (характеристики) елементів.

В кінці 2014 з’явилася перша редакція CCS. Зі структурою стандарту можна ознайомитися в спеціальній інструкції-презентації, поширюваної компанією Cuneco і доступною на її сайті.

Для полегшення роботи користувачів з класифікатором CCS в Данії створено програму Sprine (Standard Project Information NetworkExchange – Мережевий обмін стандартної проектної інформацією). Її головною метою є включення архітекторів, інженерів, підрядників, забудовників та інших фахівців в роботу з класифікатором, кодуваннями і іншими даними будівельних елементів рівномірно і послідовно по всьому проекту.

Ця програма є спеціалізованим додатком з виходом до хмарним даними, яке за задумом творців має працювати з основними BIM – програмами (поки інтегровано тільки з Autodesk Revit), здійснюючи навігацію по класифікатору CCS і допомагаючи управляти проектними даними.

Ще одне завдання, яке вирішується Sprine – адміністрування різних систем кодувань і переклад проектної інформації з одного міжнародного класифікатора в інший: вона «розуміє» не тільки датський CCS, але і, наприклад, норвезький NS 3451, міжнародний Omni Class, британський Uniformat і американський Master Format Divisions.

Програму Sprine слід розглядати як найважливішу IT – інфраструктурну бізнес-платформу для будівельної галузі, яка об’єднує програмне забезпечення, стандарти, компоненти і договірні відносини з конкретними будівельними елементами даних, забезпечуючи таким чином ефективну роботу зі стандартом CCS.

Програма Sprine є обов’язковим предметом для навчання в більш ніж 20 вищих навчальних закладах Данії, а її версія для Autodesk Revit знаходиться в безкоштовному доступі для всіх студентів і викладачів.

Більш детально з можливостями програми Sprine можна познайомитися на сайті www.projectspine.com.

BIM_Дания рис№4

Мал. 2. Будівля медичного факультету Університету Копенгагена. Конкурс на проектування – 2010 року, запланований введення в експлуатацію – 2016 рік.

Сторінки: 1 2 3 4 5